Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2019

7.-8. juuni 2019 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Esitleja

Suurtoetaja

Festivali ajakava & After Grill

Reede, 7. juuni

Epiima juustulava

11.00 - Jaak Känd "Ood toidule"
11.15 - Esineb Scarlet
12.00 - Ühise söögipalve lausub Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa
12.15 - Festivali avamine: Andres Metsoja (Pärnu linn), Enn Tobreluts (Eesti Grilliliit), Angelica Udeküll (festivali restoranide hindaja), Auris Rätsep (Grillfest)
12.30 - Eesti Grilliliit esitleb: Eesti grilliuudised 2019, esinevad: Enn Tobreluts, Gustav Martin (Kamado Joe), Janar ja Timari (Disainmet), Alvar Landson (Grilliguru), Matti Karja (Fibac) jt.
13.30 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.00 - Väikse Tomi publikumäng
14.15 - AD Gorilla õhupumpamise meistrivõistlused
14.45 - Selveri publikumäng
15.00 - Pärnu Postimees esitleb: Grillfesti suur kabesimultaan - 22-kordne Eesti meister Arno Uutma vers. kabesõbrad
16.00 - Pärnu Postimees esitleb: Grillfesti suure kabesimultaani auhinnatseremoonia
16.15 - Eesti Showmess esitleb: JJ-Street Tantsukool
16.30 - Koskenkorva rammumees 2019
17.00 - Aquaphori puhta vee mäng
17.15 - Epiima juustumäng
17.30 - Eesti Grilliliit esitleb:  Eesti Grilli Gala 2019
18.00 - Kamado Joe publikumäng
18.15 - Tere FIT esitleb: Grillfest Bikini Fitness 2019
19.00 - Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbeque-sea oksjon
19.20 - Eesti Linetantsu Festival esitleb: Kaie Seger & Estonian Line Dancers
20.00 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
20.30 - Eesti Showmess esitleb: Raju Reede - Merlyn Uusküla
21.15 - suurtoetajate publikumängud (Kamado Joe, Selver, Epiim)
22.00 - Eesti Showmess esitleb: Shanon
23.15 - Grillfest esitleb: Pyrocom ilutulestik, festivalipäeva lõpp
23.30 - festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Eesti Grilliliidu grillipeo lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.30 - Folkloorirühm Mesilased (Aino Silling)
13.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: Eesti rahva grillikool 1 + grillitunnikontroll - erikülaline grillispetsialist Gustav "Kamado Joe" Martin
14.00 - Pärnumaa Kutsehariduskeskuse rätsepatöö eriala esitleb: Moeshow  "Uus nägemus töörõivastest!"
14.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
14.35 - Pärnumaa Kutsehariduskeskuse müügieriala esitleb: "Kogu elu on müük!"
15.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: Eesti rahva grillikool 2 + grillitunnikontroll - erikülaline tippkokk Angelica Udeküll
16.00 - Balkan Horo I & Olavi Kõrre
16.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
16.35 - Balkan Horo II & Olavi Kõrre
17.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: Eesti rahva grillikool 3 + grillitunnikontroll - erikülaline grillitippkokk Enn Tobreluts
18.00 - Tuurit-Tuurit (Eneli Rüütli)
18.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
18.35 - Kirmas (Raivo Erm)
19.00 - Ööklubi Sunset esitleb: Grillitantsupidu, esinevad DJ’d Kolzar & Kristjan Kaunissaar
23.30 - Grillipeo lõpp
Lava kõnejuht: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
07.00 alates - võistlusplatside ettevalmistamine
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine
15.00 - 2. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
15.30 - 3. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Eesti Grilliliidu võistlushooaja kalenderplaan (klikka)

Power Hit Radio lava

Power Hit Radio on otse-eetris, kell 15.00-19.00 raadiosaatega New Music Friday mida veavad Andres Puusepp ja Andres Aljaste. Saatesse on oodata külla erinevaid Eesti muusikuid. Tule ja uudista kuidas tehakse raadiosaadet ning tervita saatejuhte ja külalisi.

Laupäev, 8. juuni

Epiima juustulava

11.00 - Jaak Känd "Ood toidule"
11.15 - ARTS (Anna Raudkatsi tantsuselts)
12.00 - Ühise söögipalve lausub Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa
12.15 - Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis, täpne ajakava siin.
12.45 - Eesti Showmess esitleb: JJ-Street Tantsukool
13.00 - Eesti Grilliiit esitleb: Eesti grilliuudised 2019, esinevad: Enn Tobreluts, Gustav Martin (Kamado Joe), Janar ja Timari (Disainmet), Alvar Landson (Grilliguru), Matti Karja (Fibac) jt.
14.00 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.30 - Selveri publikumäng
14.45 - AD Gorilla moodsa aja grilli- ja chillimööbli esitlus
15.00 - Koskenkorva rammumees 2019
15.30 - Aquaphori puhta vee mäng
15.45 - TP Brass (dirigent Kaido Kivi)
16.30 - Epiima juustumäng
16.45 - Eesti Showmess esitleb: Pantrid
17.30 - Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Kamado Joe publikumäng
18.00 - Tere FIT esitleb: Grillfest Ranna Fitness 2019
18.45 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
19.00 - Esineb Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts (juhendaja Mati Vürst)
20.00 - Epiim esitleb: Fotokonkurss Juustusõber 2019 auhinnatseremoonia
20.15 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest võitjate auhinnatseremoonia
21.00 - Eesti Showmess esitleb: Koit Toome & Band LIVE + Sarah
21.45 - Angelica Udeküll (Eesti Toidumess - Sööma! patroon) esitleb: Festivali Parim Söögikoht 2019 auhinnatseremoonia
21.55 - Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse lõputervitus
22.00 - Eesti Showmess esitleb: Koit Toome & Band LIVE + Sarah
23.15 - Grillfest esitleb: Pyrocom ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 

Eesti Grilliliidu grillipeo lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.30 - Metsatuka Muusikud & folkloorirühm Kaasike (juhendaja Ene Saar)
13.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: esitlevad: Eesti rahva grillikool 1 + grillitunnikontroll - erikülaline tippkokk Angelica Udeküll
14.00 - Studio Happy Dancers noored tantsijad (juhendaja Sigrid Absalon)
14.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
14.35 - Karateklubi ZEN - lapsed ja noored (juhendaja Teet Jüring) 
15.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: esitlevad: Eesti rahva grillikool 2 + grillitunnikontroll - erikülaline grillispetsialist Gustav "Kamado Joe" Martin
16.00 - Karateklubi ZEN - täiskasvanud (juhendaja Teet Jüring) 
16.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
16.35 - Showtantsu trupp "Fly" (juhendaja Gerlyn Vainomäe)
17.00 - Kamado Joe ja Eesti Grilliliit esitlevad: esitlevad: Eesti rahva grillikool 3 + grillitunnikontroll - erikülaline grillitippkokk Enn Tobreluts
18.00 - Anna Raudkatsi tantsuselts - I osa (juhendaja Roland Landing)
18.25 - Aquaphori puhta vee auhinnamäng
18.35 - Anna Raudkatsi tantsuselts - II osa (juhendaja Roland Landing)
19.00 - Pärnu Kuursaal / Globe esitlevad: Grillitantsupidu, esineb DJ Ivo Uslov
23.30 - Grillipeo lõpp
Lava kõnejuht: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest
08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 – võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts
13.00 – 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
14.00 – 2. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
14.30 – 3. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.15 – võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.15 – autasustamine Epiima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook

Eesti Grilliliidu võistlushooaja kalenderplaan (klikka)

Star FM raadiolava

Star FM korrab iga-aastat heategevusloteriid. Kohal on raadio Star FM hommikuprogramm: Allan Roosileht, Pille Minev ja Jürgen Pärnsalu. Sel aastal toetame Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskust. 

Väikse Tomi mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

14.00 - Väikse Tomi joonistamise võistlus + kuuma kartuli mäng
14.00 - vilekommi puhumise võistlus
15.00 - täringu veeretamise võistlus + paberlennuite lennutamise võistlus
16.00 - puzzle kokkupanemise võistlus + svammisõda
17.00 - Limbo tantsu võistlus

Festivali Väikse Tomi mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak ja väikelaste mähkimistuba. 

After Grill (koostamisel)

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Sunset Reedel Shanon live. Laupäeval 30+ NIGHT & LEGEND live
Kuursaal
 Reedel Hellad-Velled + DJ Mark Kitajev (Sky+). Laupäeval Tanel Padar & Bänd + DJ Marek Roomets (Hit FM).
Vaarikas Reedel Club Uk DJ Simon Jay ja DJ Andres Aljaste. Laupäeval Millennium Hits-Dj Enno Lohu.

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festivali territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2019 külastaja osalemise tingimused (PDF)